Výsledky výtvarné soutěže: Myšlenky v barvách – klimatická změna a já...

Čtyřicetičlenná porota vybrala a ocenila tyto autory výtvarných prací...

Výtvarnou soutěž vyhlásil Moravskoslezský kraj v rámci projektu LIFE COALA. Cílem soutěže bylo zjistit, jak mladí lidé vnímají problematiku změny klimatu a jejich dopadů na náš život.

Oceněná díla a další vybrané výtvarné práce žáků středních škol a 2. stupně základních škol z našeho kraje budou představeny veřejnosti na putovní venkovní výstavě v 10 městech Moravskoslezského kraje během 20 týdnů.

Putovní výstava bude putovat těmito městy:

27. 5.–9. 6. Ostrava – Sady Dr. M. Horákové

9. 6.–23. 6. Bruntál – Městský park (poblíž sauny)

23. 6.–7. 7. Opava – Horní náměstí (u Informačního centra)

7. 7.–21. 7. Orlová – Staré náměstí

21. 7.–4. 8. Karviná – u OD Prior

4. 8.–18. 8. Havířov – Náměstí Republik

18. 8.–1. 9. Frýdek‑Místek – umístění výstavy v jednání

1. 9.–15. 9. Třinec – umístění výstavy v jednání

15. 9.–29. 9. Nový Jičín – umístění výstavy v jednání

29. 9.–13. 10. Krnov – umístění výstavy v jednání

Výstava bude zahájena ve středu 29. 5. 2924 ve 13 hod. v Sadu Milady Horákové v Ostravě naproti budově krajského úřadu Moravskoslezského kraje.

Celkem bylo do výtvarné soutěže přihlášeno 154 výtvarných prací z 29 základních a středních škol z našeho kraje.

Soutěžní porota svými hlasy rozhodla o vítězích v jednotlivých kategoriích:

SOUTĚŽNÍ KATEGORIE: Jednotlivci do 15 let (žáci 2. stupně ZŠ)

1. MÍSTO – Sofie Vítová – Klima se mění

Název školy: Mendelovo gymnázium Opava

2. MÍSTO – Anna Hoblíková – Klimatická změna

Název školy: Základní umělecká škola P. J. Vejvanovského, Hlučín

SOUTĚŽNÍ KATEGORIE: Jednotlivci od 15 do 19 let (žáci SŠ)

1. MÍSTO – Amélie Burešová – Bojovnící

Název školy: Hotelová škola Frenštát pod Radhoštěm

2. MÍSTO – Tereza Durajová – Stopy zkázy

Název školy: Hotelová škola Frenštát pod Radhoštěm

SOUTĚŽNÍ KATEGORIE: Skupiny autorů do 15 let (žáci 2. stupně ZŠ)

SDÍLENÉ 1. MÍSTO – Helena Víchová, Adéla Pospíšilová, Jana Hurníková – Dítě na pískovišti

Název školy: Wichterlovo gymnázium Ostrava

SDÍLENÉ 1. MÍSTO – Viktorie Janiszewska, Klára Gwuźdź – Dým

Název školy: Základní umělecká škola Bohuslava Martinů, Havířov

2. MÍSTO – Alexandr Bartoň, David Sikora – Klimatická změna u nás

Název školy: Masarykova ZŠ a MŠ Hnojník

SOUTĚŽNÍ KATEGORIE: Skupina autorů od 15 do 19 let (žáci SŠ) – uděleno jen jedno místo

1. MÍSTO – Vojtěch Štěpán, Richard Havelka, Tobias Martin Menges – Moc nám nezbývá

Název školy: Wichterlovo gymnázium Ostrava

Všem oceněným autorům výtvarných děl blahopřejeme!!!